Xəbərlər • 07.05.2025
6 may 2025-ci ildə İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi və Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası arasında işgüzar görüş keçirilib.
6 may 2025-ci ildə  İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi və Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası arasında işgüzar görüş keçirilib.
Görüş zamanı tərəflər arasında kibertəhlükəsizlik sahəsindəki yerli məhsul və xidmətlər üzrə ehtiyacların və boşluqların öyrənilməsi istiqamətində birgə əməkdaşlıq, kibertəhlükəsizlik üzrə yerli layihələrin birgə dəstəklənməsi imkanları, ekosistemdə fəaliyyət göstərən təşkilat və qurumlarla əlaqələrin dərinləşdirilməsi kimi məsələlər müzakirə edilib. Agentliyin sədri Fərid Osmanov, sədr müavini Şahin Əliyev, AKTA İdarə Heyətinin sədri Pənah Musayev, icraçı direktoru Rauf Cabarov və digər iştirakçılar mövzu ətrafında çıxış ediblər.
Hər iki qurum gələcəkdə sadalanan mövzular eləcə də, digər istiqamətlər üzrə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi, birgə işçi qrupunun yaradılması və əməkdaşlıq əlaqələrinin rəsmiləşdirilməsi barədə razılığa gəliblər.
Görüşdə həmçinin agentliyin əlaqəli departament rəhbərləri, AKTA-nın İdarə Heyətinin üzvləri, “Həllər, Texnologiya və İnnovasiya” komitəsinin aparıcı üzvləri, İT və kibertəhlükəsizlik şirkətlərinin rəhbərləri iştirak edib.

Innovation and Digital Development Agency and Azerbaijan Cybersecurity Organizations Association Hold Business Meeting
On May 6, 2025, a business meeting took place between the Innovation and Digital Development Agency and the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA).
During the meeting, the parties discussed opportunities for joint collaboration in several key areas, including the identification of needs and gaps in local cybersecurity products and services, support for domestic cybersecurity projects, and strengthening engagement with stakeholders across the cybersecurity ecosystem. The discussions were attended by Farid Osmanov, Chairman of the Agency; Shahin Aliyev, Deputy Chairman; Panah Musayev, Chairman of the board of ACOA; Rauf Jabarov, Executive Director of ACOA; as well as other participants who shared their perspectives on the topics at hand.
Both parties agreed to expand cooperation in these areas and beyond, with plans to establish a joint working group and formalize their collaboration through structured partnerships.
The meeting was also attended by department heads from the Agency, members of ACOA’s Board of Directors, leading members of the “Solutions, Technology, and Innovation” Committee, and executives from IT and cybersecurity companies.