9-14 fevral 2025-ci il tarixlərində Niderland Krallığının Amsterdam şəhərində keçirilən "Cisco Live" texnologiya tədbiri dünyanın ən prestijli və nüfuzlu texnologiya tədbirlərindən biri olaraq, Azərbaycanın dövlət və özəl sektorunun 80-dən çox nümayəndəsindən ibarət heyəti bir araya gətirib. Tədbirdə COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkətinin İT Departamentinin nümayəndələri ilə yanaşı, Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) üzvləri – “All in One Technologies” və “Cyberpoint” şirkətləri də təmsil olunur.
“Cisco Live” – Cisco şirkətinin hər il təşkil etdiyi və texnologiya mütəxəssisləri, İT rəhbərləri, mühəndislər və Cisco məhsullarından istifadə edən müştərilər üçün nəzərdə tutulan beynəlxalq bir tədbirdir. Tədbirin əsas məqsədi iştirakçıları texnoloji yeniliklərlə tanış etmək, Cisco məhsulları və həlləri haqqında onları məlumatlandırmaq, eyni zamanda “Cisco Live Awards” qaliblərinin uğur hekayələrini paylaşmaqdır.
COP29 və Azərbaycan İKT infrastrukturunun uğurlu təsviri
“Cisco Live” çərçivəsində həm də COP29 tədbirinin Azərbaycanda yüksək peşəkarlıqla həyata keçirilməsi və bu tədbir çərçivəsində yerli mütəxəssislərin cəlb edilməsi ilə qısa zamanda beynəlxalq standartlara cavab verən İKT infrastrukturunun uğurla qurulması və təhlükəsizliyinin təmin olunması beynəlxalq ictimaiyyətə təqdim edilmişdir. Tədbirdə Azərbaycanın yüksək texnologiya sahəsindəki uğurları, eləcə də “All in One Technologies” və “Cyberpoint” şirkətlərinin verdiyi mühüm töhfələr bir daha dünya səviyyəsində tanıdılmışdır.
“Cisco Live” tədbirinin əsas mərasimlərindən biri də "Davamlı İnkişaf Lideri Mükafatı"nın təqdimatıdır. BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası tədbiri - COP29 Azərbaycan Əməliyyat Şirkəti qalib seçilərək müvafiq mükafatla təltif olunmuşdur. Qeyd edək ki, yalnız yüksək texnologiyalar sənayesində davamlı inkişafı dəstəkləyən və innovativ həllər təqdim edən layihələr bu mükafatla təltif olunur.
“Cisco Live” tədbiri Azərbaycanın İKT sahəsindəki uğurlarını və innovativ həllərini təqdim etmək üçün əvəzolunmaz bir fürsət təqdim edib. COP29 İT komandası, o cümlədən “All in One Technologies” və “Cyberpoint” şirkətlərinin bu mühüm əməkdaşlıq və uğurları, Azərbaycanın dünya texnologiya arenasında güclü bir lider kimi tanınmasına töhfə vermişdir.

"All in One Technologies" and "Cyberpoint" are being represented at the International technology event.
The "Cisco Live" technology event, held in Amsterdam, Kingdom of the Netherlands, from February 9-14, 2025, is recognized as one of the world's most prestigious and influential technology events. The event has brought together a delegation of over 80 representatives from Azerbaijan’s public and private sectors. Alongside representatives from the IT Department of COP29 Azerbaijan Operations Company, members of the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA), including "All in One Technologies" and "Cyberpoint," are also being represented.
"Cisco Live" is an annual international event organized by Cisco, designed for technology professionals, IT leaders, engineers, and customers using Cisco products. The main objective of the event is to introduce participants to the latest technological innovations, provide insights into Cisco products and solutions, and share the success stories of the "Cisco Live Awards" winners.
Successful Representation of COP29 and Azerbaijan's ICT Infrastructure
As part of "Cisco Live," the successful implementation of COP29 in Azerbaijan with a high level of professionalism, along with the rapid development of an ICT infrastructure that meets international standards and ensures security through the involvement of local experts, was presented to the global community. The event also highlighted Azerbaijan's achievements in high technology, as well as the significant contributions of "All in One Technologies" and "Cyberpoint", further reinforcing their recognition on the global stage.
One of the key ceremonies at the "Cisco Live" event is the presentation of the "Sustainable Development Leader Award." The COP29 Azerbaijan Operations Company, responsible for organizing the 29th session of the UN Framework Convention on Climate Change Conference of the Parties (COP29), was selected as the winner and honoured with this prestigious award.
It is worth noting that only projects that support sustainable development in the high-tech industry and introduce innovative solutions are eligible for this recognition.
The "Cisco Live" event has provided an invaluable opportunity to showcase Azerbaijan’s achievements and innovative solutions in the ICT sector. The successful collaboration and accomplishments of the COP29 IT team, along with "All in One Technologies" and "Cyberpoint", have contributed to strengthening Azerbaijan’s recognition as a strong leader in the global technology arena.