CASPEL – 20 illik irs, milli texnoloji liderlik və beynəlxalq tanınma
2025-ci il Azərbaycanda İT sahəsinin aparıcı iştirakçılarından biri olan CASPEL üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır — şirkət fəaliyyətinin 20 illiyini qeyd edir. 2005-ci ildən etibarən informasiya texnologiyaları sahəsində ixtisaslaşan CASPEL bu müddət ərzində innovativ yanaşmaları və kompleks həlləri ilə İT bazarında etibarlı texnoloji tərəfdaş kimi mövqeyini möhkəmləndirmişdir. Yubiley ili ərzində şirkət ölkədə kibertəhlükəsizlik və rəqəmsal transformasiya istiqamətlərində bilik və texnologiya paylaşımı məqsədilə keçirilən bir sıra təşəbbüslərdə fəal iştirak edir. Bunlara Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kiber Suverenlik” Konfransında əsas tərəfdaş və aktiv iştirakçı qismində çıxış, eləcə də “Cyber Summer School 2025” proqramına texnoloji dəstək daxildir.
İlin əvvəlindən etibarən CASPEL müxtəlif beynəlxalq texnoloji tərəfdaşlar – o cümlədən Cisco, Dell, F5, Oracle, Extreme Networks və NetApp ilə əməkdaşlıq çərçivəsində tədbirlər təşkil etmiş, texnologiyaların tətbiqi və kibertəhlükəsizlik sahəsində qabaqcıl yanaşmaları təqdim etmişdir. Şirkət, həmçinin “Rising Star 2024”, “Growth of the Year” və “Cisco Gov-Tech Digitization Award” kimi nüfuzlu mükafatlara layiq görülmüşdür. Bununla yanaşı, ISO 9001:2015, ISO/IEC 20000-1:2018 və ISO/IEC 27001:2022 sertifikatları vasitəsilə CASPEL təqdim etdiyi xidmətlərin keyfiyyəti və təhlükəsizlik standartlarına uyğunluğunu bir daha təsdiqləmişdir.

Congratulations to CASPEL on Its 20th Anniversary
The year 2025 marks a significant milestone for CASPEL, one of the leading players in Azerbaijan’s IT sector, as the company celebrates its 20th anniversary. Since 2005, CASPEL has specialised in information technologies, strengthening its position in the IT market as a trusted technological partner through innovative approaches and comprehensive solutions. Throughout its anniversary year, the company has been actively involved in various initiatives aimed at sharing knowledge and technology in the fields of cybersecurity and digital transformation in the country. These include acting as a key partner and active participant in the Cyber Sovereignty Conference organised by the Association of Cybersecurity Organisations of Azerbaijan (ACOA), as well as providing technological support to the Cyber Summer School 2025 programme.
Since the beginning of the year, CASPEL has organised events in collaboration with various international technology partners — including Cisco, Dell, F5, Oracle, Extreme Networks, and NetApp — presenting advanced approaches to technology implementation and cybersecurity. The company has also been honoured with prestigious awards such as Rising Star 2024, Growth of the Year, and the Cisco Gov-Tech Digitization Award. Furthermore, CASPEL has reaffirmed the quality and security of its services by obtaining ISO 9001:2015, ISO/IEC 20000-1:2018, and ISO/IEC 27001:2022 certifications.