Xəbərlər • 10.07.2023
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə məktəbli və yeniyetmələr üçün 24-29 iyul tarixlərində keçiriləcək “Cyber Summer School - 2023” yay düşərgəsinə qeydiyyat bitmişdir. Məktəblilər arasında düşərgəyə böyük maraq vardır. Belə ki, düşərgədə iştirak üçün 400-ə yaxın müraciət qeydiyyata alınmışdır.
Düşərgədə qeydiyyat tarixində 12-16 yaş aralığında olan zəruri ingilis dili, habelə informasiya texnologiyaları üzrə biliklərə malik olan yeniyetmələr iştirak hüququ qazana bilər. Düşərgədə iştirak üçün seçim müsabiqə çərçivəsində aparılacaq.
Yalnız ilkin tələblərə cavab verən müraciətçilər müsabiqənin birinci mərhələsində onlayn imtahanda iştirak edəcəklər. Onlayn imtahan 12 iyul saat 12.00-da ingilis dilində baş tutacaqdır.
Onlayn imtahan barədə ətraflı məlumat 11 iyul tarixində elektron poçt vasitəsilə yalnız ilkin tələblərə cavab verən müraciətçilərə göndəriləcək. Bu tarixdə mesaj almadığınız təqdirdə elektron poçtun spam qovluğunu da yoxlamağınız tövsiyə edilir.

”Cyber Summer School - 2023” registration is over
Registration for the "Cyber Summer School - 2023" summer camp for schoolchildren and teenagers organized by the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) will be held on July 24-29. There is great interest in the camp among schoolchildren. Thus, about 400 applications for participation in the camp were registered.
Teenagers between the ages of 12-16 on the date of registration in the camp who have the necessary knowledge of English and information technology can be eligible to participate. Selection for participation in the camp will be made within the framework of the competition.
Only applicants who meet the initial requirements will participate in the online exam in the first stage of the competition. The online exam will be held on July 12 at 12:00.
Detailed information about the online exam will be sent via e-mail on July 11 only to applicants who meet the initial requirements. If you do not receive a message by this date, it is recommended that you also check your email's spam folder.