Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) idarə heyətinin üzvü, ölkəmizin aparıcı kibertəhlükəsizlik xidməti təminatçısı olan “Cyberpoint” MMC ilə dünyanın aparıcı “Privileged Access Management” (PAM) və kibertəhlükəsizlik həlləri təminatçısı “Kron” arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində “Kron”un kibertəhlükəsizlik həllərinin, xüsusilə “Privileged Account Access Security” məhsulunun Azərbaycanda satışı və istifadəsinin genişləndirilməsi hədəflənir.
Əməkdaşlıq müqaviləsi Azərbaycanda şirkətlər və dövlət qurumları üçün kibertəhlükəsizlik məhsullarına çıxış imkanı yaratmaqla iki ölkə arasında informasiya texnologiyaları sahəsində biznes tərəfdaşlığını və kommersiya əlaqələrini daha da dərinləşdirəcək.
Bu sazişlə Azərbaycan və Türkiyə arasında texnologiya sahədə əməkdaşlıq güclənəcək, bilik mübadiləsinə, təcrübənin ötürülməsinə və gələcək birgə layihələrin hazırlanmasına imkan yaranacaq.
Əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalanma mərasimində sazişlə bağlı fikirlərini bölüşən “Kron”un baş direktoru Mete Sansal Azərbaycan bazarında məhsul satışı və xidmətlər üçün güclü, yüksək əlavə dəyərə malik kibertəhlükəsizlik xidməti təminatçısı olan “Cyberpoint” ilə əməkdaşlıqdan çox məmnun olduğunu vurğulayıb:
“Biz iş ortağımızla Azərbaycanda kibertəhlükəsizlik sahəsində aktiv olmağı və qısa müddətdə bazar payımızı artırmağı hədəfləyirik”.
Həmçinin “Cyberpoint”in direktoru Fuad Niftəliyev qeyd edib ki, “Kron”un məlumat və giriş təhlükəsizliyi sahəsində təcrübəsi ilə birlikdə Azərbaycan şirkətlərinə ən yaxşı identifikasiya və giriş idarəetmə həlli təklif ediləcək:
“Bu ortaqlıq iki ölkə arasında texnoloji əlaqəni daha da gücləndirərək kibertəhlükəsizlik sahəsində yeni qapılar açacaq”.
PAM sahəsində Türkiyənin aparıcı həll istehsalçısı olan “Kron”, “Gartner” hesabatında ardıcıl olaraq iki dəfə yer alan ilk və yeganə türk şirkətidir. O cümlədən, şirkət “Kuppinger Cole”, “Forrester” kimi tədqiqat şirkətlərinin hesabatlarında dünyanın aparıcı PAM məhsul təminatçılarından biri kimi göstərilir.
Məlumat üçün bildirək ki, Azərbaycanda aparıcı kibertəhlükəsizlik şirkəti olan “Cyberpoint” MMC müxtəlif dövlət qurumlarına və eləcə də özəl şirkətlərə xidmət göstərir. Kibertəhlükəsizlik üzrə ən böyük əməliyyat mərkəzinə malik olan “Cyberpoint” şirkəti Təhlükəsizlik Əməliyyat Mərkəzi xidməti, Nüfuzetmə Sınaqları xidməti, Rəqəmsal Audit və İstintaq xidməti, Kibertəhlükəsizlik Həllərinin Tətbiqi və Dizaynı xidməti, Kiber Konsalting və Kiber Maarifləndirmə xidmətlərini təqdim edir.

A partnership agreement has been signed between ”Cyberpoint” and ”Kron” for the Azerbaijani market
A cooperation agreement has been signed between Cyberpoint LLC, the leading cyber security service provider of our country and the world leader Privileged Access Management (PAM) and the cyber security solutions provider Kron.
Within the framework of cooperation, it is aimed to expand the sale and use of "Kron's" cyber security solutions, especially the "Privileged Account Access Security" product in Azerbaijan.
The cooperation agreement will further deepen business partnership and commercial relations in the field of information technologies between the two countries by providing access to cyber security products for companies and government institutions in Azerbaijan.
With this agreement, cooperation between Azerbaijan and Turkey in the field of technology will be strengthened, it will be possible to exchange knowledge, transfer experience and prepare future joint projects.
Mete Sansal, CEO of "Kron", who shared his views on the agreement at the signing ceremony of the cooperation agreement, emphasized that he is very pleased with  "Cyberpoint", a strong, high value-added cybersecurity service provider for product sales and services in the Azerbaijan market:
"We aim to be active in the field of cybersecurity in Azerbaijan with our business partner and to increase our market share in the short term."
"Kron", Turkey's leading solution manufacturer in the field of PAM, is the first and only Turkish company to be included in the Gartner report twice in a row. In particular, the company is listed as one of the world's leading PAM product providers in the reports of research companies such as Kuppinger Cole and Forrester.
For your information, "Cyberpoint" LLC, a leading cybersecurity company in Azerbaijan, provides services to various state institutions and private companies. Cyberpoint, which has the largest operation center for cybersecurity, provides Security Operation Center service, Penetration Testing service, Digital Audit and Investigation service, Cybersecurity Solutions Implementation and Design service, Cyber Consulting and Cyber Awareness services.