Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası tərəfindən ölkəmizdə fəaliyyət göstərən və AKTA-nın üzvü olan İT və kibertəhlükəsizlik şirkətlərinin məhsul və xidmətlərinin elektron kataloqunun yaradılmasına start verilib.
Kataloqun yaradılmasının əsas məqsədi AKTA üzvlərinin kibertəhlükəsizlik üzrə mövcud məhsul və xidmətlərinin ictimaiətə tanıdılmasıdır. Kataloq AKTA üzvlərinin məhsul və xidmətlərinin vahid elektron bazası olmaqla bu məhsul və xidmətlər barədə ətraflı məlumatı təqdim edir.
Elektron kataloq AKTA-nın üzvlər üçün nəzərdə tutulmuş “CRM” sisteminə inteqrasiya edilib. Kataloqa təqdim edilmiş məhsul və xidmətlərin mövcudluğu ekspert qrupu tərəfindən qiymətləndirdikdən sonra məlumatlar AKTA-nın rəsmi veb saytının kataloq bölməsinə yerləşdirilir. Qeyd olunan xidmətin qısa zamanda istifadəyə verilməsinə baxmayaraq, elektron kataloqda artıq 30-dan çox məhsul və xidmət haqqında məlumat yerləşdirilib.
Elektron kataloq ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış ola bilərsiz: https://akta.az/az/catalog
Qeyd edək ki, elektron kataloqun yaradılması Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyasının aparıcı təşkilat olduğu beynəlxalq konsorsiumun təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə biznes və peşəkar assosiasiyaların inkişafı məqsədilə icra edilən “Gələcək üçün Assosiasiyalar” layihəsi çərçivəsində təqdim edilmiş sub-qrant vasitəsilə həyata keçirilmişdir.

The Association of Cybersecurity Organisations of Azerbaijan has initiated the development of an electronic catalog featuring the products and services of IT and cybersecurity companies, that are members of ACOA and operate within our country.
The main goal of creating the catalog is to introduce the existing cybersecurity products and services of ACOA member companies to the public. Serving as a unified electronic database, the catalog provides detailed information about the products and services offered by ACOA member companies.
The electronic catalog has been integrated into the "CRM" system designed for ACOA members. After the availability of the submitted products and services is evaluated by an expert group, the information is posted in the catalog section of ACOA's official website. Despite the service being launched only recently, the electronic catalog already contains information on more than 30 products and services.
You can explore the electronic catalog via the following link: https://akta.az/az/catalog
It should be noted that the creation of the electronic catalog was implemented through a sub-grant awarded within the framework of the "Associations for the Future" (AFA) project. This project is executed in our country by an international consortium led by the Azerbaijan Microfinance Association, aiming to develop business and professional associations.