Xəbərlər • 16.06.2023
16 iyun tarixində Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının təşkilatçılığı, Azərbaycan Texniki Universitetinin dəstəyi, “Unifybytes” və “İnterprobe” şirkətlərinin tərəfdaşlığı ilə ölkənin ali təhsil müəssisələrində informasiya təhlükəsizliyi və digər müvafiq ixtisaslar üzrə bakalavr təhsili alan tələbələr üçün xarici mütəxəssislər tərəfindən kriptoqrafiya sahəsində ingilis dilində təşkil edilmiş təlimlər başa çatıb.
Təlimin sonunda 14 ali təhsil müəssisəsini təmsil edən 56 tələbə/kursantın iştirakı ilə kriptoqrafiya sahəsi üzrə “CTF yarışı” həyata keçirililib.
Yarış çərçivəsində iştirakçılara kriptoqrafiya sahəsində müxtəlif mövzular üzrə tapşırıqlar verilib. Tələbələr 3 saat ərzində müxtəlif təcrübi tapşırıqları həll etməklə 4 nəfərlik komandalar şəklində mübarizə aparıb.
Yarışın sonunda AKTA rəhbərliyi və dəvətli qonaqlar tərəfindən qaliblərə və təlim iştirakçılarına sertifikatlar təqdim edilib.

The cryptography training sessions have been completed
On June 16 Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) with the support of Azerbaijan Technical University and in partnership with "Unifybytes" and "Interprobe" companies, a series of cryptography training sessions in english were successfully concluded for undergraduate students specializing in information security and related fields in higher education institutions in the country.
At the end of the training, a "Capture the Flag (CTF) competition" in the field of cryptography was held with the participation of 56 students/trainees representing 14 higher education institutions.
During the competition, participants were given assignments on various topics in cryptography. Within a time frame of 3 hours, the students competed in teams of four, solving practical assignments.
At the conclusion of the competition, the winners and participants of the training received certificates presented by the leadership of ACOA and invited guests.