Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə, Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) texniki dəstəyi ilə Azərbaycan-İsrail Gənclərinin Dostluq Cəmiyyəti ictimai birliyi tərəfindən "Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş gənclərin kibertəhlükəsizlik çempionatı"na yekun vurulub.
Tədbir iki hissədən ibarət olub. Tədbirin birinci hissəsində müxtəlif məktəblərdən olan 50-dən çox şagirdə kibertəhlükəsizlik üzrə biliklər aşılanıb, ikinci hissəsində isə birinci hissədə əhatə olunmuş mövzular üzrə çempionat keçirilib. Çempionatda qalib olan şagirdlərə müxtəlif hədiyyələr təqdim olunub.

"The Cybersecurity Championship for Youth, commemorating the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev and funded by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, with technical aid from the Association of Cybersecurity Organisations of Azerbaijan (ACOA), has been effectively wrapped up by the “Azerbaijan-Israeli Youth Friendship Society".
The event consisted of two parts. In the first part, over 50 students from various schools were imparted with knowledge on cybersecurity, while in the second part, a championship was held on topics covered in the first part. Winners of the championship were presented with various prizes.