Şirvan şəhər Kimya-biologiya təmayüllü lisey (KBTL) Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasının (AKTA) dəstəyi ilə “Sabahın Alimləri XIII” Respublika Müsabiqəsinə hazırlaşır.
Şagirdlərin adıçəkilən müsabiqəyə hazırlaşması ilə bağlı Şirvan şəhər KBTL tərəfindən AKTA-ya edilmiş müraciətə əsasən mentorluq fəaliyyəti AKTA eksperti Elşad Xanışlı tərəfindən həyata keçirilir.
Qeyd edək ki, AKTA və Şirvan şəhər KBTL arasında artıq 1 ildir ki, əməkdaşlıq edilir. Belə ki, ötən ilin mart ayında Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən maliyyələşdirilən “Ümumi təhsil müəssisələrində kibertəhlükəsizlik üzrə maarifləndirmənin aparılması” layihəsi çərçivəsində AKTA tərəfindən Şirvan KBTL də daxil olmaqla respublikanın bir sıra məktəb və liseylərinin STEAM mərkəzlərində kiber-güşələr yaradıb.

Shirvan City's Chemistry-Biology Oriented High School (CBHS) is gearing up for the upcoming "Scientists of Tomorrow XIII" Republican Competition, with the support of the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA)
As per the application submitted by Shirvan City's CBHS to ACOA for student preparation in the mentioned competition, the mentoring activities are conducted by ACOA expert Elshad Khanishli.
It's worth mentioning that the collaboration between ACOA and Shirvan City's CBHS has been in progress for one year. In March of the previous year, as part of the project "Education on Cybersecurity in General Educational Institutions," funded by the Ministry of Science and Education, ACOA established cyber corners in the STEAM centers of various schools and high schools across the republic, including Shirvan CBHS.