Cari ilin 28-30 oktyabr tarixlərində San-Fransiskoda "TechCrunch Disrupt" adlı üç günlük beynəlxalq nüfuzlu texnologiya və startap tədbiri baş tutub. Qeyd edək ki, “TechCrunch Disrupt” dünyanın ən böyük startap tədbiri hesab olunur.
Tədbir sənaye liderlərinin iştirakı ilə texnologiya sahəsində innovasiyaların və inkişaf meyllərinin müzakirə edilməsi, habelə ən öncül və parlaq startapların, investorların, texnologiya həvəskarlarının bir araya gətirilməsi məqsədi ilə təşkil edilib.
Tədbirdə Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası (AKTA) təşkilatın baş katibi Fidan Əhmədova tərəfindən təmsil olunub.
Tədbir zamanı, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) dəstəyi ilə Azərbaycan nümayəndəliyində yer alan startaplar - "Dosty", "Adviad", "Polygraf" və "Recepta" - öz layihələrini geniş auditoriyaya təqdim ediblər.
Tədbir çərçivəsində Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv olan digər dövlətlər də müxtəlif şirkətlər tərəfindən aktiv təmsil olunub. Habelə, texnoloji ekosistemin gücləndirilməsi, innovasiyaların stimullaşdırması və yeni əlaqələrin yaradılması üçün müxtəlif dəyirmi masalar, şəbəkələşmə tədbirləri və görüşlər təşkil olunub.

From October 28 to 30 of the current year, the three-day international "TechCrunch Disrupt" event took place in San Francisco. Widely recognized as the world's largest startup gathering, the event brought together industry leaders to discuss technological innovations and development trends. It also served as a platform to unite the most promising startups, investors, and technology enthusiasts.
The Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) was represented at the event by its Secretary-General, Fidan Ahmadova. During the event, Azerbaijani startups, including Dosty, Adviad, Polygraf, and Recepta, showcased their projects to a broad audience under the support of the Innovation and Digital Development Agency (IDDA).
The event also featured active participation from companies representing other member states of the Organization of Turkic States. Additionally, various roundtables, networking events, and meetings were organized to strengthen the technological ecosystem, foster innovation, and establish new connections.