AKTA və Cybernetics MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə “Kibertəhlükəsizlik üzrə Maarifləndirmə Ayı” çərçivəsində tədbirlər davam edir
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası (AKTA) və üzv şirkətimiz olan Cybernetics MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə “Kibertəhlükəsizlik üzrə Maarifləndirmə Ayı” çərçivəsində həyata keçirilən “Kiberdələduzluqla mübarizə, rəqəmsal təhlükəsizlik və maarifləndirmə” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər uğurla davam edir.
Bu çərçivədə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti (AzMİU), Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC) və DİN-in Polis Akademiyasında seminarlar təşkil olunub.
Seminarlarda tələbələr və müəllim heyəti üçün rəqəmsal mühitdə təhlükələrin tanınması, sosial mühəndislik və kiberdələduzluq hallarına qarşı mübarizə yolları, eləcə də rəqəmsal gigiyena və təhlükəsiz davranış vərdişləri mövzularında təqdimatlar keçirilib.
Tədbirlər interaktiv şəkildə təşkil olunaraq viktorinalar, sual-cavab sessiyaları və gənclər üçün motivasiyaverici müzakirələri özündə birləşdirib. Fəal iştirakçılara AKTA və Cybernetics MMC tərəfindən hədiyyələr təqdim olunub.
Layihənin məqsədi gənclərin rəqəmsal təhlükəsizlik sahəsində biliklərini artırmaq, universitetlərdə kiber klubları real kibertəhdidlərə barədə maarifləndirmək və bu sahəyə maraq göstərən tələbələri peşəkar inkişaf istiqamətində dəstəkləməkdir.

Activities continue within the framework of the "Cybersecurity Awareness Month," co-organized by ACOA and Cybernetics MMC.
Under the joint organization of the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) and our member company, Cybernetics MMC, educational events are successfully underway as part of the "Cybersecurity Awareness Month." These activities focus on combating cyber fraud, digital security, and awareness-raising.
Within this scope, seminars have been organized at the Azerbaijan Architecture and Construction University (AzMİU), the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), and the Police Academy of the Ministry of Internal Affairs.
The seminars featured presentations on topics such as recognizing threats in the digital environment, strategies to combat social engineering and cyber fraud, as well as digital hygiene and safe behavioral practices for students and faculty members.
The events were conducted in an interactive manner, including quizzes, Q&A sessions, and motivational discussions for youth. Participants actively engaged in the activities, and ACOA and Cybernetics MMC awarded gifts to active participants.
The goal of the project is to enhance young people's knowledge in the field of digital security, raise awareness among university students about real cyber threats through cyber clubs, and support students interested in this field in their professional development.
The activities are ongoing and will continue at other higher education institutions in the coming days.