Beynəlxalq konfrans “Qadınların səsi, kibertəhlükəsizlikdə dayanıqlığın güclənməsi” şüarı ilə keçirilib.
Tədbir “Femmes Digitales” İctimai Birliyi və Estoniyanın Elektron Hökumət Akademiyası (“e-Governance Academy” (eGA) tərəfindən təşkil olunub və “Critical Infrastructure Defence Challenge 2025” (CIDC-2025) beynəlxalq kiberfestivalı çərçivəsində baş tutub.
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası və Azərbaycan Respublikasının Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti Konfransın əsas tərəfdaşları qismində çıxış ediblər.
Beynəlxalq konfrans çərçivəsində "Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası" (AKTA) İctimai Birliyi ilə "Femmes Digitales" təşkilatı arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumu AKTA-nın icraçı direktoru Rauf Cabarov ilə "Femmes Digitales"ın təsisçisi və sədri Jana Krımpe imzalayıb.
Konfrans çərçivəsində qadınların kibertəhlükəsizlik sahəsində inkişafı məsələləri müzakirə edilib, beynəlxalq ekspertlər tərəfindən maraqlı təqdimatlar göstərilib, təcrübə mübadilə sesiyaları və panel müzakirələri baş tutub. Panel müzakirələrində Rauf Cabarov, Nata Goderdzishvili, Olga Pasichnyk və AKTA eksperti Zari Uslu-Abdullayeva iştirak edib.

The "Women in Cyber" international conference was organized with the main partnership of ACOA.
The international conference was held under the slogan "The Voice of Women: Strengthening Resilience in Cybersecurity."
The event was organized by the "Femmes Digitales" Public Association and the Estonian e-Governance Academy (eGA), and took place within the framework of the "Critical Infrastructure Defence Challenge 2025" (CIDC-2025) international cyber festival.
The Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) and the State Service for Special Communications and Information Security of the Republic of Azerbaijan participated as the principal partners of the conference.
Within the scope of the conference, a Memorandum of Understanding was signed between ACOA and "Femmes Digitales." The document was signed by ACOA’s Executive Director Rauf Jabarov and the founder and chairperson of "Femmes Digitales," Jana Krımpe.
During the event, issues related to the development of women in the field of cybersecurity were discussed, engaging presentations were delivered by international experts, and exchange sessions and panel discussions were held. Panel participants included Rauf Jabarov, Nata Goderdzishvili, Olga Pasichnyk, and ACOA expert Zari Uslu-Abdullayeva.