Xəbərlər • 31.10.2025
AKTA və Cybernetics MMC-nin birgə təşkilatçılığı ilə “Kibertəhlükəsizlik üzrə Maarifləndirmə Ayı” çərçivəsində tədbirlər yekunlaşdı.
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası (AKTA) və üzv şirkətimiz Cybernetics MMC tərəfindən həyata keçirilən “Kiberdələduzluqla mübarizə, rəqəmsal təhlükəsizlik və maarifləndirmə” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər uğurla başa çatdı.
Bu çərçivədə sonuncu seminarlar Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU) və Azərbaycan Universitetində təşkil olundu.
Seminarlarda tələbələr və müəllim heyəti üçün rəqəmsal mühitdə təhlükələrin tanınması, sosial mühəndislik və kiberdələduzluq hallarına qarşı mübarizə yolları, eləcə də rəqəmsal gigiyena və təhlükəsiz davranış vərdişləri mövzularında təqdimatlar keçirildi.
Tədbirlər interaktiv şəkildə təşkil olunaraq viktorinalar, sual-cavab sessiyaları və gənclər üçün motivasiyaedici müzakirələri özündə birləşdirdi. Fəal iştirakçılara AKTA və Cybernetics MMC tərəfindən hədiyyələr təqdim olundu.
Layihənin məqsədi gənclərin rəqəmsal təhlükəsizlik sahəsində biliklərini artırmaq, universitetlərdə kiber klubları real kibertəhdidlər barədə maarifləndirmək və bu sahəyə maraq göstərən tələbələri peşəkar inkişaf istiqamətində dəstəkləmək idi.

Activities within the framework of the "Cybersecurity Awareness Month" have concluded.
The activities within the framework of the "Cybersecurity Awareness Month," co-organized by ACOA and Cybernetics MMC, have successfully concluded.
The awareness-raising events on the topic of "Combating Cyber Fraud, Digital Security, and Awareness" carried out by ACOA and our member company, Cybernetics MMC, have successfully ended.
The final seminars were held at the Azerbaijan State Oil and Industry University (ADNSU) and Azerbaijan University.
The seminars included presentations for students and faculty on recognizing threats in the digital environment, strategies for combating social engineering and cyber fraud, as well as digital hygiene and safe behavior habits.
The events were conducted interactively, featuring quizzes, Q&A sessions, and motivational discussions for youth. Active participants received gifts from ACOA and Cybernetics MMC.
The project's aim was to increase young people's knowledge of digital security, raise awareness about real cyber threats through university cyber clubs, and support students interested in this field for their professional development.