Fevralın 28-də Rusiyanın Stavropol diyarının Mineralnıe Vodı şəhərində 12-ci Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumu keçirilib. Forumda AKTA İdarə Heyətinin sədr müavini Rauf Cabarov, AKTA İdarə Heyətinin üzvü olan “Caspel” şirkətinin rəhbəri Ceyhun Quliyev və AKTA üzvü olan “Digital Umbrella” şirkətinin təsisçisi və rəhbəri Ulduza Xəlilovanın təmsil olunduğu nümayəndə heyəti iştirak etmişdir.
Forum çərçivəsində biznes sahəsində əməkdaşlığa həsr olunmuş B2B və B2G formatında görüşlər və müxtəlif istiqamətlər, o cümlədən "Sənaye sektorunda gələcəyin texnologiyaları" üzrə dəyirmi masa təşkil olunub. AKTA heyəti B2B görüşlər çərçivəsində Rusiyanın bir neçə İT və kibertəhlükəsizlik şirkət və təşkilatları ilə görüşmüşdür. Bunlar arasında “Security Code”, “Russian Software” Rusiya Proqram Təminatı Məhsulları Assosiasiyası və İnternet Ticarəti Şirkətlərinin Assosiasiyası ilə mümkün əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, Forum Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin və Rusiyanın İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilib. Forumda dövlət qurumlarının, parlamentlərin, icra hakimiyyəti orqanlarının nümayəndələri, sahibkarlar və mətbuat işçiləri iştirak ediblər.

The ACOA delegation participated in the 12th Azerbaijani-Russian Interregional Forum
On February 28, the 12th Azerbaijani-Russian Interregional Forum was held in Mineralnye Vody city of Russia's Stavropol region. The attending delegation consisted of Rauf Jabarov, Deputy Chairman of the Board of ACOA, leader of "Caspel” and member of ACOA board Jeyhun Guliyev, and ACOA member, founder and leader of "Digital Umbrella” company Ulduz Khalilova.
Within the framework of the forum, there were B2B and B2G meetings dedicated to business cooperation and various discussions, including roundtable discussions on "Future Technologies in the Industrial Sector." During the B2B meetings, the AKTA team met with several IT and cybersecurity companies and organizations in Russia. These included discussions on possible collaboration with entities such as "Security Code," "Russian Software" Russian Software Products Association, and the Association of Internet Commerce Companies.
It's worth noting that the Forum was organized by the Ministry of Economy of Azerbaijan Republic and the Ministry of Economic Development of the Russian Federation. Representatives from government institutions, parliaments, executive authorities, entrepreneurs, and media workers participated in the Forum.