Xəbərlər • 02.10.2025
AKTA və SASMO əməkdaşlığı çərçivəsində CSS-2025-in 8 nəfər iştirakçısının “National Junior Cybersecurity Olympiad” yarışına qatılmasına dəstək verilib.
AKTA və SASMO əməkdaşlığı çərçivəsində   CSS-2025-in 8 nəfər iştirakçısının “National Junior Cybersecurity Olympiad”  yarışına qatılmasına dəstək verilib.
Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası (AKTA) və “SASMO Azərbaycan” MMC şirkətinin əməkdaşlığı çərçivəsində 2025-ci il “Kiber Yay Məktəbi”nin (CSS-2025) 8 nəfər iştirakçısının “National Junior Cybersecurity Olympiad” (NJCO) yarışına qatılmasına dəstək verilib.
Belə ki, “SASMO Azərbaycan” MMC beynəlxalq “Singapore and Asian Schools Math Olympiad” təşkilatının Azərbaycandakı təmsilçisi olaraq, AKTA tərəfindən namizədliyi təqdim edilmiş istedadlı məktəblilər ilə intensiv təlim və mentorluq sessiyaları keçiblər. Sinqapur Dövlət Universitetinin təcrübəli professorları tərəfindən hazırlanmış video-seminarlarla biliklərini dərinləşdirmək imkanı əldə ediblər. Gənclər “Kibertəhlükəsizliyə giriş”, “Kriptoqrafiya”, “Kompüter şəbəkələrinin əsasları” və “Rəqəmsal kriminalistika” sahələri üzrə biliklərini artırıblar.
AKTA ilə əməkdaşlıq çərçivəsində SASMO Azərbaycan tərəfindən 8 nəfər gəncin Sinqapurun “National Junior Cybersecuirty Olympiad” yarışında ödənişsiz əsaslarla iştirakı təmin edilib.
Xüsusi vurğulayaq ki, yarışın qalibləri 2025-ci ilin dekabr ayında Çində keçiriləcək nüfuzlu “STEAM AHEAD 2025” olimpiadasında iştirak hüququ qazanacaqlar.

Within the framework of the ACOA and SASMO collaboration, support was provided for eight participants from CSS-2025 to take part in the "National Junior Cybersecurity Olympiad" competition.
Within the framework of the collaboration between the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA) and "SASMO Azerbaijan" LLC, support was provided for eight participants of the 2025 "Cyber Summer School" (CSS-2025) to participate in the "National Junior Cybersecurity Olympiad" (NJCO).
Specifically, as the Azerbaijani representative of the international "Singapore and Asian Schools Math Olympiad" organization, "SASMO Azerbaijan" LLC conducted intensive training and mentoring sessions with talented students nominated by ACOA. They also had the opportunity to deepen their knowledge through video seminars developed by experienced professors from the National University of Singapore. The young participants enhanced their understanding in areas such as "Introduction to Cybersecurity," "Cryptography," "Basics of Computer Networks," and "Digital Forensics."
In cooperation with ACOA, SASMO Azerbaijan facilitated the free participation of eight young individuals in Singapore’s "National Junior Cybersecurity Olympiad."
It is particularly noteworthy that the winners of this competition will qualify to participate in the prestigious "STEAM AHEAD 2025" Olympiad, which will be held in China in December 2025.