Xəbərlər • 14.03.2024
AKTA İdarə Heyəti qanunvericilikdə sahibkarlığın dəstəklənməsi ilə bağlı aparılan islahatların biznes mühitinə təsirinə dair ictimai müzakirədə iştirak edib
Cari ilin 13 mart tarixində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi - KOBİA yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı ilə "Qanunvericilikdə sahibkarlığın dəstəklənməsi ilə bağlı aparılan islahatların biznes mühitinə təsiri imkanları” mövzusunda növbəti ictimai müzakirə keçirilib. Tədbirdə, həmçinin Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyası (AKTA) İdarə Heyətinin sədri Elvin Balacanov, sədr müavini Rauf Cabarov və İdarə Heyətinin üzvü, “All In One Technologies” şirkətinin baş icraçı direktoru Məmməd Kərimli iştirak edib.
Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin üzvlərinin, aidiyyəti dövlət qurumlarının, biznes assosiasiyaların nümayəndələrinin və iş adamlarının iştirakı ilə keçirilən tədbirdə sahibkarlıq sahəsində mövcud qanunvericiliyə, bu sahədə aparılan islahatların biznes mühitinə təsirinə və nəzərdə tutulan yeniliklərə dair fikir mübadiləsi aparılıb, tədbir iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.
AKTA İdarə Heyətinin sədri müvafiq normativ hüquqi akt layihələrinin hazırlanması prosesinə aidiyyəti assosiasiya və peşəkar birliklərin daha yaxından cəlb olunması üçün mövcud mexanizmlərin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təkliflər səsləndirib. Habelə, Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin rəsmi veb səhifəsi vasitəsilə təqdim olunan müvafiq qanun layihələrinin müzakirəsində (https://www.meclis.gov.az/cat-layihe.php?cat=83&lang=az) assosiasiyaların və sahibkarlıq subyektlərinin də aktiv iştirakının məqsədəuyğun olduğu bildirilib.

The Board of Directors of ACOA participated in a public discussion regarding the impact of legislative reforms aimed at supporting entrepreneurship on the business environment
The Board of Directors of ACOA participated in a public discussion regarding the impact of legislative reforms aimed at supporting entrepreneurship on the business environment.   On 13th March of the current year, a public discussion on the topic of 'The impact of legislative reforms aimed at supporting entrepreneurship on the business environment' was held, organized by the Public Council under The Small and Medium Business (SMB) Development Agency. The event also saw the participation of Elvin Balajanov, Chairman of the Board of the Association of Cybersecurity Organizations of Azerbaijan (ACOA), Rauf Jabarov, Deputy Chairman of the Board, and a member of the Board, Mammad Karimli, CEO of 'All In One Technologies' company.   The event, which was attended by members of the Milli Majlis Committee for Economic Policy, Industries and Enterprising, representatives of relevant state institutions, business associations, and entrepreneurs, involved discussions on the existing legislation in the field of entrepreneurship, the impact of reforms in this area on the business environment, and the proposed innovations. Participants exchanged ideas, and questions from attendees were addressed during the event.   The Chairman of the Board of ACOA voiced proposals for improving existing mechanisms to enhance the involvement of associations and professional unions in the process of drafting relevant legislative projects. Additionally, it was noted that the active participation of associations and entrepreneurship entities in the discussion of relevant draft laws, presented through the official website of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan (https://www.meclis.gov.az/cat-layihe.php?cat=83&lang=az), is deemed purposeful.